מי צריך אורתו-כירורגיהIMG_1958

אורתו – כירורגיה היא ניתוח לשינוי מבנה הפנים והלסת.

הסיבה העיקרית לאורתוכירורגיה היא אסתטית : אם את או אתה מרגישים שפניכם אינם פרופורציונליים, לא סימטריים או שאחד החלקים בפנים גדול או קטן מהאחרים קרוב לודאי שאורתו-כירורגיה עשויה לתקן או לשפר זאת.

כל שינוי קטן בזוית האף או במבנה הסנטר מחולל שינוי גדול – בעיקר בתחושה שלכם לגבי עצמכם. הדבר נכון עוד יותר לגבי הניתוחים המורכבים שבהם משנים את כל מבנה הפנים : מארובות העיניים ועצמות הלחיים ועד זוית הלסת ומבנה השיניים.

כאשר הניתוח מתוכנן ומבוצע בצורה הנכונה והמדוייקת, התוצאה האסתטית היא דרמטית.

הסיבה השניה היא תפקודית : אם את או אתה סובלים מקושי בסגירת השיניים, קושי בפתיחת הפה או רעשים, קליקים או כאבים בשרירי הלעיסה או במפרקי הלסת הסמוכים לאוזן. אם אתם מרגישים שהאופן שבו השיניים נסגרות התחיל להשתנות.

אם הלסת התחתונה בולטת או שקועה ביחס ללסת העליונה. כל אלה הם סימנים להפרעה תפקודית במבנה הפנים. אם ויתרתם על היכולת לדבר בצורה מובנת, לקחת ביס גדול מתפוח או לאכול גזר קשה ללא כאב – ייתכן שאתם לא מודעים כי ניתן לתקן זאת בניתוח  ולדבר, לאכול ולהראות היטב.

הסיבה השלישית היא נשימה בשינה : אם אתה או את מרגישים עייפים מאד במהלך היום, או שאתם מתעוררים המון במשך הלילה עם תחושת חנק, יכול להיות שאתה או את סובלים מתסמונת דום נשימה בשינה. ייתכן גם שהבעיה כבר אובחנה אבל אתם סובלים מכל ההתקנים והמכשירים שהוצעו לכם. במקרה כזה ניתוח יכול לשפר את איכות חייכם ובריאותכם.